کلاه دوچرخه سواری دیگر فقط یک لوازم جانبی محافظ دوچرخه سواری نیست، بلکه در دهه های اخیر با استفاده از مواد نسل جدید، آیرودینامیک فشار مرزی و فن آوری های سطح بالا صنعت کلاه دوچرخه سواری به طور اساسی توسعه یافته است.

امروزه کلاه‌های مدرن به دور از ضرورت‌های قدیمی، شیک، از لحاظ فنی پیچیده و مطابق با مد روز هستند. در این راهنمایی کلاه‌های دوچرخه‌سواری، به جدیدترین سبک‌ها، ویژگی‌ها و مواد و نحوه استفاده از آن‌ها برای ایجاد حفاظتی نوآورانه برای سوارکار مدرن نگاه می‌کنیم.

چگونه کلاه دوچرخه سواری مناسب خود را انتخاب کنیم؟
تنوع سبک ها، اندازه ها، اهداف و ویژگی ها می تواند برای کسانی که به دنبال خرید کلاه ایمنی دوچرخه هستند گیج کننده باشد، بنابراین ما یک راهنمای کامل برای کمک به انتخاب آگاهانه به شما ارائه کرده ایم.

ابتدا باید اندازه خود را پیدا کنید، که می تواند با استفاده از نمودارهای زیر انجام شود. ما همچنین ویژگی‌های مختلف و عناصر ایمنی کلاه‌های دوچرخه‌سواری مدرن را توضیح داده‌ایم. در نهایت، مشخص کرده‌ایم که کدام کلاه ایمنی برای سبک دوچرخه‌سواری شما مناسب‌تر است.

پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بودجه خود را تعیین کرده و بر اساس آن خرید کنید.

چگونه اندازه کلاه ایمنی مورد نیاز خود را پیدا کنید؟

پیدا کردن اندازه مناسب کلاه ایمنی برای شما آسان است و به تنهایی در کمتر از یک دقیقه انجام می شود. به سادگی از یک نوار اندازه گیری استفاده کنید، از حدود 2.5 سانتی متر (حدود یک اینچ) بالای ابروهای خود روی پیشانی خود شروع کنید. اکنون دور کامل سر خود را اندازه بگیرید، نوار را در سطح و بالای گوش خود نگه دارید - از یک آینه برای بررسی صاف بودن آن استفاده کنید.

این پهن ترین قسمت سر و اندازه گیری است که اندازه کلاه ایمنی بر اساس آن است. اطمینان حاصل کنید که متر نوار به تناسب نزدیک است و برای اطمینان از دقیق بودن نتیجه، اندازه گیری را چند بار تکرار کنید. یافتن کلاه ایمنی مناسب برای اثربخشی کلاه ایمنی در هنگام ضربه و برای راحتی عمومی مهم است.

هنگامی که اندازه گیری خود را انجام دادید، از جداول زیر برای تعیین اندازه مورد نیاز برای سفارش استفاده کنید. این اندازه‌گیری‌ها یک راهنمای تقریبی هستند، بنابراین قبل از خرید در صفحه محصولات شیراز سایکل، حتما با ربات راهنمای انتخاب کلاه دوچرخه سواری مشورت کنید.

 

آناتومی کلاه ایمنی دوچرخه
عناصر زیادی در انتخاب کلاه دوچرخه مدرن وجود دارد، امروزه سازندگان کلاه ایمنی باکیفیت که اجزا، شکل ها و ویژگی های خود را به طور خاص برای هر رشته طراحی می کند.

ویژگی های کلیدی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

تهویه - طراحی، تعداد و حجم دریچه‌ها
سیستم نگهدارنده - سبک بستن تسمه در پشت کلاه برای نگه داشتن آن در جای خود
بند سینه - کلاه ایمنی را روی و در یک موقعیت ثابت نگه می دارد.
بالشتک - مقدار مواد بالشتکی در پوشش داخلی کلاه. پد قابل جابجایی به شما امکان می دهد در مواد داخلی بشویید، که می تواند برای اهداف بهداشتی مهم باشد
وزن - مخصوصاً برای کلاه ایمنی مهم است
انعکاس - برای کمک به سواران، به ویژه مسافران، دیده شدن در شب
حفاظت در برابر ضربه - چندین راه حل فنی از جمله SPIN و MIPS وجود دارد.
گیر – برخی از کلاه‌های ایمنی، به ویژه آنهایی که برای MTB هستند، دارای قله‌ها یا گیره‌های قابل جابجایی هستند. یک گیره روی کلاه دوچرخه دو هدف را انجام می دهد، محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید و جلوگیری از تجمع باران روی عینک
آستر EPS - بخش عمده ای از کلاه ایمنی که برای جذب ضربه مچاله می شود و تغییر شکل می دهد. این می تواند از پلی استایرن منبسط شده یا حتی فیبر کربن ساخته شود
Carapace - پوسته سخت بیرونی که از پوشش EPS محافظت می کند.

 

چگونه بفهمم که باید کلاه دوچرخه سواری خود را تعویض کنم؟
در صورت برخورد با کلاه ایمنی یا افتادن آن با نیروی کافی که باعث آسیب ساختاری شود، باید فوراً تعویض شود. مراقب علائم پیری یا ساییدگی باشید، که می تواند باعث ضعف های داخلی در کلاه ایمنی شود که ممکن است قابل مشاهده نباشد.

کهنه شدن یا آسیب دیدگی به این معنی است که کلاه ایمنی ممکن است در شرایط ضربه عملکرد خوبی نداشته باشد.

کلاه دوچرخه سواری شما چگونه باید قرار بگیرد؟
کلاه ایمنی شما باید دید همه جانبه خوبی داشته باشد و همچنین از آن محافظت کند.تسمه های بالایی باید درست در زیر گوش به شکل V باشد و با کلاه ایمنی، نمی توانید بیش از دو انگشت بین بند چانه و چانه خود قرار دهید. سگک و ناحیه چانه بند باید پس از بسته شدن به قسمت زیرین چانه نزدیک شود، اما به شما این امکان را می دهد که دهان خود را برای خوردن یک نوار انرژی یا آب از بطری خود باز کنید.همچنین باید بین جلوی کلاه و خط ابروی شما حداکثر فاصله با عرض دو انگشت وجود داشته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!