دوچرخه سواری با دوچرخه ای که سایز آن برای اندام شما مناسب نیست لذتی ندارد. این ناخوشایند است که به دلیل گرفتگی یا کشیدگی بیش از حد عضلات، دوچرخه سوار در معرض خطر آسیب دیدگی قرار گیرید، اما دانستن سایز مناسب دوچرخه‌ ای که باید بخرید می‌تواند کمکی موثر برای انتخابتان باشد.

راهنمای انتخاب سایز دوچرخه

اندازه دوچرخه بزرگسالان

اندازه دوچرخه شما بسیار مهم است زیرا بر راحتی، ایمنی و راندمان پدال زدن تأثیر می گذارد. دوچرخه ای که به خوبی برای شما مناسب باشد به شما امکان می دهد از سواری خود لذت ببرید و بیشترین بهره را از آن ببرید.

با این حال، دوچرخه نامناسب می تواند منجر به ناراحتی شود که در نهایت منجر به عدم تمایل شما به دوچرخه سواری می شود. بهتر است از آن اجتناب کنید!

اگر به دنبال نمودار اندازه دوچرخه جاده ای یا نمودار اندازه دوچرخه کوهستانی هستید، نمودار اندازه دوچرخه ما بر اساس سطح و ارتفاع شما است تا به شما در انتخاب اندازه مناسب کمک کند. اگرچه این جدول اندازه دوچرخه یک راهنمای عالی و مکانی برای شروع است، عوامل دیگری نیز در اندازه دوچرخه نقش دارند.

به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که چگونه از درست بودن اندازه مطمئن شوید.

اگر به دنبال دوچرخه جدیدی هستید، دانستن دوچرخه مورد نیاز خود احتمالاً به شما کمک می کند تا جستجوی خود را محدود کنید. به هر حال، دوچرخه‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند، و دوچرخه مناسب شما به نوع بدن، استفاده از دوچرخه سواری و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

ما به شما کمک می‌کنیم بفهمید که چگونه دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که اندازه مناسب شما باشد، اما ممکن است به شما کمک کند قبل از اینکه به سراغ راهنمای اندازه‌گیری بروید، بدانید به دنبال کدام دوچرخه هستید. به راهنمای خریداران دوچرخه ما مراجعه کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند، یا دوچرخه خود را از لیست زیر برای راهنمایی بیشتر در مورد اندازه دوچرخه انتخاب کنید:

بسته به نوع دوچرخه ای که می خواهید بخرید، نحوه اندازه گیری خود یا شخص دیگری برای دوچرخه تغییر می کند. ما در زیر مجموعه‌ای از راهنماها را داریم که به شما کمک می‌کند دوچرخه کوهستان، دوچرخه جاده یا یک دوچرخه جدید را پیدا کنید.

راهنمای سایز دوچرخه کوهستان:

راهنمای سایز دوچرخه شهری/جاده:

اگر سایز بین اندازه باشد به چه اندازه قاب نیاز دارم؟

ممکن است متوجه شوید که نتایجی که از نمودارهای اندازه دوچرخه یا ماشین حساب اندازه دوچرخه ما به دست می آورید کمی بی نتیجه به نظر می رسند و دو اندازه قاب مختلف به شما پیشنهاد می شود.

این بدان معنی است که شما به طور موثر بین اندازه ها هستید و هر دو قاب بزرگتر و کوچکتر مناسب هستند.

بنابراین چگونه می توانید آن را محدود کنید تا بهترین اندازه قاب را برای خود پیدا کنید؟ خوب، اندازه گیری کلیدی "دسترسی" است. این اساساً مدت زمانی است که دوچرخه احساس می کند وقتی در موقعیت سواری هستید. دستیابی شما تحت تأثیر طول بالای بدن شما قرار می گیرد (که به عنوان "طول تنه یا ارتفاع نشستن" نیز شناخته می شود.

اگر طول تنه شما بیشتر از حد متوسط ​​است، ما اندازه بزرگتر از دو اندازه ای که به شما داده شده را توصیه می کنیم. اگر طول تنه شما کوتاهتر از حد متوسط ​​است، به جای آن از دو سایز کوچکتر استفاده کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه اندازه قاب دوچرخه برای شما مناسب است، یا به یک دست کمک نیاز دارید، هیچ چیز بهتر از امتحان کردن دوچرخه به صورت حضوری نیست. به سادگی وارد فروشگاه محلی شیراز سایکل شوید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم دوچرخه اندازه مناسب را برای سفر بعدی خود پیدا کنید!

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!