در مورد تفاوت های کلیدی بین دوچرخه های مردانه و زنانه، از جمله نکاتی در مورد اینکه کدام یک ممکن است برای شما بهترین باشد، بیاموزید.

روزی روزگاری دوچرخه های مردانه و زنانه دنیاها از هم جدا بودند. در حالی که دوچرخه‌های مردانه اسپرت‌تر در نظر گرفته می‌شدند (و به طور کلی دارای مشخصات بالاتری بودند)، دوچرخه‌های زنانه کوچک‌تر، سبک‌تر و «زیباتر» بودند و برای سواری ملایم‌تر مناسب‌تر بودند.

خوشبختانه آن روزها از ما گذشته است. در حال حاضر، تفاوت بین دوچرخه های مردانه و زنانه بسیار جزئی تر است، که معمولاً به اندازه و تناسب مربوط می شود. اما به یاد داشته باشید که این برچسب های جنسیتی فقط یک راهنما هستند. بهترین دوچرخه برای شما دوچرخه ای است که احساس درستی داشته باشد – صرف نظر از اینکه در کدام دسته قرار می گیرد.

با این حال، درک تفاوت‌های دوچرخه‌های معمولی مردانه و زنانه (و تأثیر این تفاوت‌ها) می‌تواند برای یافتن تناسب اندام شما مفید باشد. برای آسان کردن کارها، ما این راهنمای گویا را برای مقایسه اجزای اصلی دوچرخه های مردانه و زنانه، از جمله اندازه، ساختار و سیستم تعلیق، گردآوری کرده ایم.

تفاوت بین دوچرخه های مردانه و زنانه چیست؟
اندازه قاب

بزرگترین تفاوت بین دوچرخه های مردانه و زنانه، اندازه قاب دوچرخه است. این بدان معنا نیست که دوچرخه‌های زنانه به سادگی از نظر اندازه کوچک‌تر می‌شوند - فقط اجزای خاص متفاوت هستند تا بهتر با ساختار یک زن مطابقت داشته باشند.

از آنجایی که زنان به طور متوسط ​​کوتاه‌تر از مردان هستند، دوچرخه‌های زنانه معمولاً ارتفاع پشته‌ای کوتاه‌تر دارند (فاصله عمودی از مرکز براکت پایین تا بالای سر لوله). زنان همچنین تمایل به داشتن نیم تنه کوتاه‌تر دارند، بنابراین دوچرخه‌های زنانه معمولاً طول کمتری دارند (فاصله افقی از مرکز براکت پایین تا بالای سر لوله ).

اگرچه اینها تفاوت‌های اصلی بین دوچرخه‌های زنانه و مردانه هستند، اما چند مولفه دیگر وجود دارد که می‌توان آن‌ها را متناسب با تناسب شما تنظیم کرد. یکی از اینها دسته دوچرخه است – به طور متوسط، خانم ها شانه های باریک تری دارند، بنابراین دسته های باریک تر گاهی اوقات می توانند برای یک زن سوارکار مناسب تر باشند. به طور مشابه، اگر دستان شما بسیار کوچک هستند، ممکن است بخواهید اهرم های ترمز خود را بر این اساس تنظیم کنید.

اگر دسترسی دوچرخه برای شما مناسب نیست، می‌توانید ساقه دوچرخه را با ساقه بلندتر یا کوتاه‌تر تعویض کنید. ساقه های مختلف موقعیت دسته را برای شما تغییر می دهند، بنابراین مهم است که دوچرخه ای را پیدا کنید که با آن راحت باشید.

ساختار قاب

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین دوچرخه های مردانه و زنانه، ساختار قاب دوچرخه است. دوچرخه های معمولی زنانه اغلب دارای یک قاب با پله پایین هستند (همچنین به عنوان قاب پله ای یا باز شناخته می شود)، در حالی که دوچرخه های مردانه معمولا دارای یک قاب متقاطع یا پله ای هستند.

تفاوت‌ها در ساختار قاب به روزهایی برمی‌گردد که زنان عمدتاً دامن و لباس می‌پوشیدند، به‌علاوه فقدان میله عرضی سوار شدن و پیاده‌شدن از دوچرخه را برای آنها آسان‌تر می‌کرد. به دلیل این پیاده‌سازی آسان، فریم‌های پله پایین همچنان انتخاب محبوبی برای سواران معمولی از هر جنس، همراه با مسافران و کسانی که مشکلات حرکتی دارند، هستند. از سوی دیگر، دوچرخه های کراس بار به دلیل ساختار قاب قوی خود شناخته می شوند که می تواند طول عمر دوچرخه را بهبود بخشد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که مردان می توانند از راحتی و سهولت یک قاب با پله پایین بهره مند شوند، همانطور که زنان می توانند از قدرت و تطبیق پذیری دوچرخه کراس بار بهره ببرند. در پایان، همه چیز به این بستگی دارد که کدام فریم برای شما مناسب تر است.

زین 

اگرچه برای همه مدل‌ها صدق نمی‌کند، اما برخی از دوچرخه‌های مخصوص زنانه نیز زین متفاوتی با همتایان مردانه خود دارند. از آنجایی که زنان معمولاً استخوان‌های لگن پهن‌تری نسبت به مردان دارند، دوچرخه‌های زنانه زین‌های کوتاه‌تر و پهن‌تری دارند، در حالی که زین‌های مردان باریک‌تر است.

صرف نظر از جنسیت، سوارکاران معمولاً زین باریک‌تری را ترجیح می‌دهند تا فضای بیشتری برای پدال زدن در اختیار آن‌ها قرار دهد. زین‌های باریک‌تر همچنین اصطکاک بین پاهای شما را کاهش می‌دهند، که اگر در حالت تهاجمی سوار می‌شوید می‌تواند مشکل ساز شود. با این حال، سوارکاران معمولی، ممکن است برای راحتی بیشتر زین عریض تر را ترجیح دهند.

 زین دوچرخه یک جزء آسان برای تعویض است. اگر موقعیت سواری شما تغییر کرد، یا اگر دوچرخه ای که دوست دارید زین مناسبی ندارد، می توانید به سادگی آن را با چیزی مناسب تر با نیازهای خود تغییر دهید.

تعلیق

سیستم تعلیق جزء دیگری است که اغلب در بحث‌های پیرامون تفاوت‌های دوچرخه‌های مردانه و زنانه مطرح می‌شود، اما معمولاً چیزی نیست که هنگام خرید دوچرخه نگران آن باشید. دوچرخه‌های زنانه و مردانه معمولاً سیستم تعلیق مشابهی دارند - اگرچه ممکن است مجبور باشید آن را متناسب با وزن خود تنظیم کنید. خوشبختانه، تنظیم سیستم تعلیق در خانه بسیار آسان است. اگر مشکلی دارید، می توانید برای کمک به فروشگاه دوچرخه محلی خود مراجعه کنید.

سبک

یکی از واضح ترین (و کم اهمیت ترین) تفاوت بین دوچرخه های مردانه و زنانه، طیف سبک ها و رنگ های موجود در هر دسته است. دوچرخه‌های به اصطلاح زنانه معمولاً دارای گزینه‌های رنگی روشن‌تر، همراه با ویژگی‌های اضافی مانند سبدهای حصیری هستند، در حالی که دوچرخه‌های مردانه معمولاً به رنگ‌های خنثی‌تری می‌چسبند. اما این تفاوت‌های زیبایی‌شناختی به‌طور فزاینده‌ای کمتر مشخص می‌شوند، به طوری که اکثر دوچرخه‌ها هم از نظر سبک و هم از نظر ساختار، تک جنسیتی در نظر گرفته می‌شوند. تنها چیزی که واقعاً مهم است پیدا کردن سبکی است که کاملاً دوستش دارید.

دوچرخه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب است!


برای سهولت، اکثر فروشندگان دوچرخه مدل های خود را در دسته های مردانه و زنانه دسته بندی می کنند، جایی که شما می توانید تفاوت ها را در سبک، اندازه و ساختار تشخیص دهید. اما اساساً همه دوچرخه ها تک جنسیتی هستند. همه چیز بستگی به این دارد که کدام یک برای شما مناسب است.

اگر به‌دنبال یک دوچرخه جدید هستید، ساده‌ترین کار این است که به فروشگاه شیراز سایکل بروید. به این ترتیب، می توانید چند مورد را امتحان کنید و بهترین احساس را پیدا کنید. همچنین می توانید با کارکنان در مورد مواردی مانند موقعیت سواری، تجربه و نوع محلی که قرار است سواری کنید، چت کنید.

برای یافتن فروشگاه شیراز سایکل، به مکان یاب فروشگاه ما مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!