چرا نیاز است که دوچرخه سواری کنیم ؟

چرا دوچرخه سواری مفید است ؟
چرا باید دوچرخه سواری کنیم ؟ مزایای دوچرخه سواری چیست ؟

دلایل دوچرخه سواری و اهمیت آن بر سلامت فردی

امروزه در جوامع ما ، بدلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و گسترش شهر نشینی های ماشینی ، استفاده از دوچرخه به شدت کاهش یافته است .

در این مقاله قصد داریم از مزایای دوچرخه سواری بیشتر بنویسیم به این امید که دوچرخه سواران بیشتری به جامعه اضافه شوند.

 

- دوچرخه سواری می تواند به محافظت از شما در برابر بیماری های جدی مانند سکته مغزی، حمله قلبی، برخی سرطان ها، افسردگی، دیابت، چاقی و آرتریت کمک کند.
- دوچرخه سواری یک ورزش سالم، سرگرم کننده و کم تاثیر برای تمام سنین است.
- دوچرخه برای رفتن به مغازه، پارک، مدرسه یا محل کار به راحتی می تواند در برنامه روزانه شما قرار گیرد.


برای تناسب اندام و سلامت باید از نظر بدنی فعال باشید. فعالیت بدنی منظم می تواند از شما در برابر بیماری های جدی مانند چاقی، بیماری های قلبی، سرطان، بیماری های روانی، دیابت و آرتریت محافظت کند.

دوچرخه سواری منظم یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطر ابتلا به مشکلات سلامتی مرتبط با سبک زندگی بی تحرک است.

دوچرخه سواری یک ورزش سالم و موثر است که می تواند برای افراد در هر سنی، از کودکان خردسال تا بزرگسالان مسن تر، انجام شود. همچنین سرگرم کننده، ارزان و برای محیط زیست خوب است.

سوار شدن و رفتن به محل کار یا مغازه یکی از کارآمدترین راه‌ها برای ترکیب ورزش منظم با برنامه‌های روزمره است. تخمین زده می شود که یک میلیارد نفر هر روز دوچرخه سواری می کنند - برای حمل و نقل، تفریح ​​و ورزش.


دوچرخه سواری برای سلامتی و تناسب اندام

تنها دو تا چهار ساعت در هفته طول می کشد تا به بهبود کلی سلامت خود برسید ؛ اگر دوچرخه سواری کنید !!!

دوچرخه سواری عبارت است از:

ضربه کم - نسبت به سایر اشکال ورزش باعث ایجاد فشار و آسیب کمتری می شود.
یک تمرین عضلانی خوب – دوچرخه سواری از تمام گروه های عضلانی اصلی در هنگام رکاب زدن استفاده می کند.
آسان – بر خلاف برخی ورزش های دیگر، دوچرخه سواری به مهارت های فیزیکی بالایی نیاز ندارد. اکثر مردم دوچرخه سواری را می دانند و وقتی یاد می گیرید، فراموش نمی کنید.
برای قدرت و استقامت مفید است – دوچرخه سواری استقامت، قدرت و آمادگی هوازی را افزایش می دهد.
هر چقدر که بخواهید - دوچرخه سواری را می توان با شدت بسیار کم برای شروع، در صورت بهبودی پس از آسیب یا بیماری، انجام داد، اما می توان آن را به یک تمرین بدنی سخت تبدیل کرد.
یک راه سرگرم‌کننده برای تناسب اندام – ماجراجویی و هیاهویی که از پایین‌رفتن از تپه‌ها و حضور در فضای باز بدست می‌آورید به این معنی است که در مقایسه با سایر فعالیت‌های فیزیکی که شما را در داخل خانه نگه می‌دارند یا به زمان‌ها یا مکان‌های خاصی نیاز دارند، احتمال بیشتری دارد که به دوچرخه‌سواری منظم ادامه دهید.
زمان کارآمد - دوچرخه سواری به عنوان یک روش حمل و نقل جایگزین زمان بی تحرکی (نشستن) صرف رانندگی با وسایل نقلیه موتوری یا استفاده از تراموا، قطار یا اتوبوس با ورزش سالم می شود.


فواید دوچرخه سواری منظم برای سلامتی

دوچرخه‌سواری عمدتاً یک فعالیت هوازی است، به این معنی که قلب، رگ‌های خونی و ریه‌های شما همگی ورزش می‌کنند. شما عمیق‌تر نفس می‌کشید، عرق می‌کنید و دمای بدن را افزایش می‌دهید که سطح تناسب اندام شما را بهبود می‌بخشد.

مزایای سلامتی دوچرخه سواری منظم عبارتند از:

افزایش آمادگی قلبی عروقی
افزایش قدرت و انعطاف عضلانی
بهبود تحرک مفصل
کاهش سطح استرس
وضعیت و هماهنگی بهتر
استخوان های تقویت شده
کاهش سطح چربی بدن
پیشگیری یا مدیریت بیماری
کاهش اضطراب و افسردگی


دوچرخه سواری و مسائل بهداشتی خاص

دوچرخه سواری می تواند سلامت جسمی و روانی را بهبود بخشد و احتمال تجربه بسیاری از مشکلات سلامتی را کاهش دهد.


چاقی و کنترل وزن

دوچرخه سواری راه خوبی برای کنترل یا کاهش وزن است، زیرا باعث افزایش متابولیسم، ساخت عضلات و سوزاندن چربی بدن می شود. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، دوچرخه سواری باید با یک برنامه غذایی سالم ترکیب شود. دوچرخه‌سواری یک شکل راحت از ورزش است و شما می‌توانید زمان و شدت آن را تغییر دهید – می‌توان آن را به آرامی و متناسب با شما تغییر داد.

تحقیقات نشان می دهد که باید حداقل 8400 کیلوژول (حدود 2000 کالری) در هفته از طریق ورزش بسوزانید. دوچرخه سواری ثابت حدود 1200 کیلوژول (حدود 300 کالری) در ساعت می سوزاند.

اگر دو بار در روز دوچرخه سواری کنید، کیلوژول سوخته شده به زودی افزایش می یابد. تحقیقات بریتانیایی نشان می دهد که نیم ساعت دوچرخه سواری در روز باعث سوزاندن حدود پنج کیلوگرم چربی در طول یک سال می شود.


بیماری های قلبی عروقی و دوچرخه سواری

بیماری های قلبی عروقی شامل سکته مغزی، فشار خون بالا و حمله قلبی است.

دوچرخه سواری منظم قلب، ریه ها و گردش خون شما را تحریک و بهبود می بخشد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

دوچرخه سواری ماهیچه های قلب شما را تقویت می کند، نبض استراحت را کاهش می دهد و سطح چربی خون را کاهش می دهد. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند، دو تا سه برابر کمتر از مسافران اتومبیل در معرض آلودگی قرار می‌گیرند، بنابراین عملکرد ریه‌های آنها بهبود می‌یابد. یک مطالعه دانمارکی که طی 14 سال با 30000 نفر بین 20 تا 93 سال انجام شد، نشان داد که دوچرخه سواری منظم از افراد در برابر بیماری قلبی محافظت می کند.


سرطان و دوچرخه سواری

بسیاری از محققان رابطه بین ورزش و سرطان، به ویژه سرطان روده بزرگ و سینه را بررسی کرده اند. تحقیقات نشان داده است که اگر دوچرخه سواری کنید، احتمال سرطان روده کاهش می یابد. برخی شواهد نشان می دهد که دوچرخه سواری منظم خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.


دیابت و دوچرخه سواری

میزان دیابت نوع 2 در حال افزایش است و یک نگرانی جدی برای سلامت عمومی است. تصور می شود که عدم فعالیت بدنی یکی از دلایل اصلی ایجاد این بیماری در افراد است. تحقیقات گسترده در فنلاند نشان داد افرادی که بیش از 30 دقیقه در روز دوچرخه سواری می کنند، 40 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.


آسیب های استخوانی، آرتریت و دوچرخه سواری

دوچرخه سواری قدرت، تعادل و هماهنگی را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است به جلوگیری از افتادن و شکستگی کمک کند. دوچرخه سواری یک ورزش ایده آل در صورت ابتلا به آرتروز است، زیرا این یک ورزش کم تاثیر است که فشار کمی بر مفاصل وارد می کند.

دوچرخه سواری به طور خاص به پوکی استخوان (بیماری نازک شدن استخوان) کمک نمی کند زیرا یک ورزش تحمل وزن نیست.


بیماری روانی و دوچرخه سواری

شرایط سلامت روانی مانند افسردگی، استرس و اضطراب را می توان با دوچرخه سواری منظم کاهش داد. این به دلیل تأثیرات خود ورزش و به دلیل لذتی است که دوچرخه سواری می تواند به همراه داشته باشد.


دوچرخه سواری دست و سلامتی

دوچرخه های دستی شبیه به سه چرخه های خوابیده هستند، اما به جای پدال های پا، با دست کار می کنند. در صورت لزوم می توان از تسمه های نوار چسب برای محکم کردن دست ها روی پدال ها استفاده کرد.

این سبک از دوچرخه به افراد قطع عضو، افرادی که آسیب های نخاعی دارند و افرادی که از شرایط خاصی مانند سکته مغزی بهبود می یابند اجازه می دهد تا به عنوان نوعی ورزش و تفریح ​​دوچرخه سواری کنند. دوچرخه سواران دستی از مزایای قلبی عروقی و هوازی مشابه با دوچرخه سواران دیگر بهره مند می شوند.


چیز هایی برای به یاد آوردن

دوچرخه سواری می تواند به محافظت از شما در برابر بیماری های جدی مانند سکته مغزی، حمله قلبی، برخی سرطان ها، افسردگی، دیابت، چاقی و آرتریت کمک کند.
دوچرخه سواری یک ورزش سالم، سرگرم کننده و کم تاثیر از نظر آسیب پذیری برای تمام سنین است.
دوچرخه سواری به سمت مغازه، پارک، مدرسه یا محل کار به راحتی در برنامه روزانه شما قرار می گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!